Parim õhk-vesi soojuspump soojustamaks sinu kodu

Parim õhk-vesi soojuspump võib pakkuda kasutajale kodu või ärihoone efektiivset kütmist ja jahutamist. Õhk-vesi soojuspump korterelamule suudab hoonesse tarnida 1,5 kuni 3 korda efektiivsemalt soojusenergiat kui elektriga soojustamisel. Õhksoojuspump edastab õhust saadavat soojust, mitte ei muunda seda teatud tüüpi kütusest, nagu seda teevad tavalised küttesüsteemid.

Vaatame lähemalt, mida kujutab endast parim õhksoojuspump ja mis võiks olla oma omadustelt hetkel parim õhk vesi soojuspump, mis on turul saadaval.

Õhk-vesi soojuspumpade võrdlus

Õhk-vesi soojuspumba puhul eraldatakse soojus välisõhust ja kantakse siseruumides asuvasse puhverpaaki, kus soojus eraldub veepõhisesse keskküttesüsteemi. Soojendatud vesi ringleb majas keskküttesüsteemi kaudu ja veepõhiste seadmete, näiteks radiaatorite ja põrandakütte kaudu.

Kuuma vee paaki saab kasutada õhk-vesi soojuspumbasüsteemis, et hoida ja tarnida sooja vett kodus kraanide, dušikabiinide jms jaoks.

Daikini õhk-vesi soojuspumbad on ühed tuntumad ja populaarsemad küttesüsteemid ja soojuspump Daikin Altherma 3 on siin parimaks näiteks. Mõned teised tuntumad tootjad on ka Mitsubishi Electric ja Nibe Industrier. Erinevate toodete võrdlemisel peaksid arvesse võtma, milline on konkreetse seadme sesoonne soojustegur (SCOP), valima enda jaoks sobiva küttevõimsuse ja arvestama ka energiasäästlikkuse, disani ning müraga.

Õhk-vesi soojuspump elektrikulu

Parim soojuspump aitab säästa energiakuludelt. Õhksoojuspump on parim lahendus kõrgete küttekulude vastu võitlemiseks või teise võimalusena suurepärane lisaküttevõimalus sinu kodule, kui ahju- või elektriküttest ei piisa.

Parim õhk-vesi soojuspump

See milline on parim õhk vesi soojuspump just sinu jaoks sõltub ka sellest mis on õhk-vesi soojuspump hind koos paigaldusega ning millised on ruumi võimalused, et soojuspumba paigaldus kiiresti teha. 

Õhksoojuspumba paigaldamine ja kasutamine on üldiselt väga lihtne ja kvalifitseeritud spetsialist saab selle tööga kiiresti hakkama. Õhksoojuspumba paigaldamine võtab olenevalt spetsiifikast ja asukohast aega 3 kuni 5 tundi, keerulisematel objektidel võib koos ettevalmistustöödega kuluda 1 kuni 2 päeva.

Soojuspump tagab sinu kodus sooja ja mõnusa sisekliima ka kõige krõbedama talvega. Lisaks on parim õhk-vesi soojuspump nii keskkonna kui ka rahakoti jaoks väga sõbralik investeering, mis tõstab sinu kinnisvara väärtust.