Talveaia hind – millest sõltub ideaalne talveaia maksumus?

Talveaia maksumus võib alguses tunduda keeruline, kuid selle moodustavad asjad on üsna lihtsad ja nõuavad vaid natuke planeerimist.

Me kõik soovime, et hea ilm ei lõppeks kunagi, kuid kahjuks on see Eestis praktiliselt võimatu. Kuid hea ilma puudumine ei ole maailma lõpp! Õnneks on seal palju lahendusi, sealhulgas üks suurepärane trend, mis on viimastel aastatel populaarsust kogunud – talveaiad! Talveaiad on suurepärane lisa igasse koju. Kuna need on peaaegu täielikult valmistatud klaasist, näevad need kahtlemata orgaanilised välja igas keskkonnas. Enne kui otsustate, kas ehitada või mitte, tuleb arvestada paljude asjadega – talveaia maksumus, materjalid ja disain. Kõige olulisem neist on muidugi hind – sellised asjad nagu talveaed hind koosnevad paljudest kihtidest. Nii et enne ehitamist peab teil olema hästi läbimõeldud plaan, et vältida hilisemaid pettumusi.

Kõige tähtsam on see, et talveaia hind sõltuks konstruktsiooni suurusest ja sellest, milliseid materjale otsustate kasutada. Kuigi talveaed koosneb tavaliselt klaasist, mõjutavad lõplikku talveaia maksumust ka muud materjalid, mille otsustate ehitusse kaasata. Olenemata sellest, kas kaalute puitelementide lisamist või alumiiniumraami maha panemist – see kõik mõjutab lõplikku talveaia maksumust. Järgmine, sama oluline, on otsus, kas ehitada eraldi seisev hoone või ehitada talveaed maja kinnituseks. Eraldi seisva talveaeda ehitamine eeldab täiesti uue maatüki ettevalmistamist, seega oleks see lõppkokkuvõttes kallim variant.

Oleme maininud, et materjalide valimine võib suurendada lõplikku ehitusmaksumust, kuid alusmaterjaliks on alati klaas – lisaks saate oma talveaedadele valida erinevate klaaside vahel. Talveaia maksumust võivad mõjutada ka vähem ilmsed asjad – näiteks sissepääsu tüüp või vihmavee äravoolusüsteemi ehitamine. Ehkki võib olla ahvatlevam kulusid ehituse ajal kärpida, hoidudes mõnest funktsioonist, võib see pikemas perspektiivis tähendada hooldusele ja remondile rohkem kulutamist. Seega tasub sellistele asjadele ette mõelda – talveaed hind, materjalid ja palju muud.  

Kokkuvõtteks võib öelda, et talveaia hind koosneb mitmest tegurist, kuid enamik neist sõltuvad konkreetsetest asjaoludest – näiteks kui palju maad teil on, milline on teie nägemus ehitusprojektist ja muud väiksemad nüansid. Talveaia hind võib sõltuda ka sellest, millise ettevõttega te tegelete, kuna erinevatel töövõtjatel on erinevad hinnad ja hindamiskriteeriumid.